Program do sprawdzania plagiatu tekstu

Masaże Ajuwerdyjskie

Abhyanga
Jest to najpopularniejszy masaż wywodzący się z Indii. Przy zastosowaniu naturalnych olejów ajurwedyjskich masuje się całe ciało. Dzięki specjalnej technice pozyskiwania olejów zyskują one zdolność przenikania przez tkankę łączną. Wnikanie oleju ma ogromne znaczenie terapeutyczne. Olej niezwykle skutecznie odżywia tkanki oraz oczyszcza organizm z toksyn. Oleje ajurwedyjskie wpływają korzystnie na układ nerwowy, immunologiczny, krwionośny. Masaż abhyanga eliminuje negatywne emocje, działa przeciwbólowo, pobudza system odpornościowy, gwarantując jednocześnie gładkość oraz jędrność skóry.


Udvartana
Jest to masaż z wykorzystaniem olei ajurwedyjskich i sproszkowanych ziół, które mają właściwości przeciwzapalne i detoksykujące. Polecany jest on szczególnie kobietom, które pragną pozbyć się cellulitu, poprawić jędrność i wygląd skóry. Udvartana to rodzaj naturalnego peelingu, który oczyszcza ciało, przyspiesza przemianę materii w komórkach układu krążenia.


Shirodhara
Shirodhara – shiro – ‘głowa’, dhara – ‘nieprzerwany strumień cieczy’. Jest to wyjątkowo ekskluzywny i głęboko odprężający rodzaj masażu. Polega ona na polewaniu ciepłego oleju na punkt między brwiami zwanym „trzecim okiem” lub „okiem mądrości”. Połączony jest z masażem szyi i dekoltu. Łagodzi bóle głowy, przeciążenie umysłowe, nadmierną nerwowość, zwiększa umiejętność koncentracji i sprawność zapamiętywania.


Ratnaabhyanga – masaż ciepłymi kamieniami półszlachetnymi
Do wykonania tego masażu stosuje się ciepłe kamienie półszlachetne, kryształy górskie oraz ciepłe oleje ajurwerdyjskie. Kamienie półszlachetne i kryształy powstają na zamówienie i pochodzą z różnych regionów Indii. Masaż ciepłymi kamieniami likwiduje napięcie mięśni oraz ból. Ma on działanie odprężające i rewitalizujące. Masaż ten nie polega na ułożeniu ciepłych kamieni na ciało, lecz na masażu przy pomocy ciepłych kamieni. Masaż ten jest bardzo skuteczny przy bólach kręgosłupa, chorobach reumatycznych i zwyrodnieniowych stawów.


Mukabhyanga
Jest to masaż o wyjątkowych właściwościach relaksacyjnych, odmładzających i upiększających wykonywany na twarzy, szyi i dekolcie przy zastosowaniu specjalnie dobranych olejów ajurwedyjskich. Po masażu wykonywany jest bardzo delikatny, naturalny peeling mający właściwości detoksykacyjne. Następnie nakładana jest maseczka ziołowa, odpowiednio dobrana do typu skóry. U osób z trądzikiem, zapaleniem skóry, pękającymi naczynkami nie wykonuje się zabiegu peelingu. Masaż mukabhyanga ujędrnia skórę, redukuje zmarszczki, wpływa kojącą i odświeżającą na skórę.


Shiroabhyanga
Jest to masaż wykonywany w pozycji siedzącej na specjalistycznym krześle. W shiroabhyanga stosuje się ziołowy olej ajurwedyjski, którym masowana jest głowa, szyja oraz obręcz barkowa. Masaż ten jest niezwykle pomocny przy bólach głowy, nadmiernym napięciu mięśni głowy, twarzy i karku.

\

Gabinet chwilowo nieczynny.

Gabinet czynny od poniedziałku do piątku od godziny 9.00 do 19.00 oraz w soboty od godziny 9.00 do 14.00 po wcześniejszym umówieniu.

Odwołanie wizyty możliwe jest 24h przed jej terminem, w przeciwnym razie wizyta przepada.